LASEROVÉ VYPAĽOVANIE

Laserové vypaľovanie PRIMA POWER Platino fiber je vysoko dynamické a veľmi produktívne 2D laserové rezacie centrum.
Vyznačuje sa vysokou dynamikou pri rezaní vďaka použitia guličkových skrutiek v osiach X, Y,Z, zaisťuje najvyššiu možnú produktivitu a polohovaciu rýchlosť v tejto kategórii.
Vysoká produktivita je zaistená dvoma výmennými stolmi a oceľovými roštami.
Štandartná príprava stroja na doplnenie o rôzne spôsoby automatizácie ponúka do budúcna vysokú flexibilitu a adaptabilitu na naše výrobné požiadavky.

VYSEKÁVANIE

Technológia vysekávania plechov je vysoko progresívna, inovatívna a efektívna technológia delenia a tvárnenia plechov. Je to relatívne nízkonákladová technológia pri dosahovaní vysokej produktivity a presnosti zároveň.
Pri relatívnej efektivite, vysokej produktivite a presnosti je technológia vysekávania schopná rádovo niekoľkých technológií ako napr.: perforovanie, ohýbanie, prelisovanie, závitovanie, rezanie závitov, strihanie, odihľovanie, fazetovanie, popisovanie, atd.

Oblasť využitia pre plechy do hrúbky cca. 4mm, vysokosériová výroba.

OHÝBANIE /OHRAŇOVANIE/

Ohýbanie / ohraňovanie / je pomerne inovatívna technológia tvárnenia plechov. Umožňuje vyhotovenie pomerne rozsiahlej škály náročných ohybov pri dodržaní vysokej produktivity a presnosti zároveň. Ohraňovací lis je nástupcom klasických ohýbačiek umožňujúci ohýbanie hlbokých, zložitých, viacnásobných, úzkych ohybov, umožňuje výrobu falcovaných ohybov tzv. falcov, kónické ohýbanie resp. ohýbanie pod uhlom.

Ohýbanie resp. ohraňovanie je technológia určená na stredné a vyššie série výroby ale predovšetkým zložité ohýbanie pri dodržiavaní opakovanej presnosti.

LISOVANIE

ZAKRUŽOVANIE PROFILOV

Zakružovanie profilov umožňuje zakružovať profilový materiál ako napr. jäklové profily a trubky. Priemer zakruženia je stále závislý od priemeru profilu a hrúbky steny.

ZVÁRANIE

Zváranie je pomerne silne zastúpenou oblasťou v našej spoločnosti. Prevedenie zvarov metódami TIG a MIG, (odporové zváranie, bodovanie) od najmenších veľkostí až po niekoľkovrstvové zvary. Zváraný sortiment je pokrytý od plechov hrúbok 0,8 mm až po zvárané konštrukcie s hrúbkami stien do 20 mm.

Niekoľkoročné skúsenosti a vlastná konštrukčná kancelária s 3D softvérom je značnou technickou pomocou pri zhotovovaní konštrukcií. Spoločnosť je vybavená vlastnou nástrojárňou na výrobu pomocných prípravkov.

Zváracie agregáty FORMIG 250, FORMIG 452.1 FWS, FORMIG 389 FW
Bodová zváračka Celette scorpion 2000, Navarovací prístroj Nelson – N 10