LASEROVÉ VYPAĽOVANIE

LASEROVÉ VYPAĽOVANIE

Celkovo je rezanie plechu prostredníctvom laserovej technológie jednou z najefektívnejších a najpresnejších metód rezania plechu v priemyselnej výrobe.

Výhody laserového rezania sú nasledujúce:

 • Vysoká rýchlosť rezu
 • Mimoriadne úzka rezná škára
 • Vysoká presnosť delenia
 • Úzka tepelne ovplyvnená oblasť
 • Hladké rezné hrany
 • Rezanie je bezdotykové, čo znamená, že nedochádza k opotrebeniu rezného nástroja a nie je potrebná jeho výmena pri zmene tvaru rezanej súčiastky

Laserové vypaľovanie fiberovou technológiou je vysoko dynamické a veľmi produktívne 2D laserové rezanie plechov. Tento proces sa vyznačuje vysokou dynamikou pri rezaní plechov laserom a je schopný vytvárať komplexné tvary s extrémnou presnosťou.

Pomocou pevnolátkového lasera vypaľovanie je rýchle, najmä v oblasti tenkých plechov. Je to možné vďaka vyžarovanému žiareniu s vlnovou dĺžkou približne 1,03 μm, vďaka čomu je energia silnejšie absorbovaná materiálom ako pri vlnovej dĺžke 10,6 μm pri laseri CO2. Laser dodá viac energie do plechu, je ním teda možné rýchlejšie rezať.

Vysoká produktivita, a teda nepretržitá prevádzka je zabezpečená viacerými faktormi, ako napríklad automatická výmena stolov, automatická výmena a kontrola dýz, vysoký výkon pevnolátkového zdroja, priečny a pozdĺžny automatický dopravník na vynášanie odpadu, použitie automatizačných komponentov t.j. skladový systém TruStore 3030 s 10 paletovými miestami, a ďalšími opciami (ako napr. high speed, high speed eco, brightline a atď) ktoré zvyšujú kvalitu, bezpečnosť a autonómnosť vypaľovania laserom.

Prima Power Laser Genius 1530 fiber + Automatizácia Starmatik

2D laserový rezací stroj

Pracovná oblasť

1500 x 3000 mm

Max. výkon lasera

10 000 W

Max. hrúbka plechu

25mm

TruLaser 5040 fiber + LiftMaster Compact Automatizácia

2D laserový rezací stroj

Pracovná oblasť

2000 x 4000 mm

Max. výkon lasera

10 000 W

Max. hrúbka plechu

40mm

TruLaser 5030 fiber + TruStore Automatizácia

2D laserový rezací stroj

Pracovná oblasť

1500 x 3000 mm

Max. výkon lasera

6 000 W

Max. hrúbka plechu

25mm

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

Napíšte nám a my vás budeme obratom kontaktovať.

  Meno:

  E-mail:

  Správa:

  Táto stránka je chránená systémom reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

  sk_SKSK